SEGREGUJCIE ŚMIECI

Dzieci z naszego przedszkola odpowiedziały na prośbę Ziemi. Czwartek 27 lutego 2020r. w naszej placówce upłynął pod znakiem nauki segregowania śmieci. Dzieci zapoznały się z opowiadaniem „Nieznośne śmieci w oceanach” z cyklu „ Przygody Pingwina Pingo”, które przedstawiła pani Joanna Sobocińska, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie Filia w Pułtusku. Pani Asia przedstawiła opowiadanie w formie kart narracyjno – obrazkowych teatrzyku kamishibai. Następnie w grupach przedszkolaki segregowały śmieci do odpowiednich pojemników, które wcześniej oznaczyły. Świetnie sobie radziły z tym zadaniem. To doskonała nauka postaw proekologicznych, w myśl przysłowia „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.