WARSZTATY PSZCZELARSKIE

14 stycznia br. nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich na temat „Pszczoły - nasi mali przyjaciele”. Dzieci zobaczyły pszczelą rodzinę składającą się z królowej, robotnic oraz trutnia. Poznały rośliny miododajne oraz produkty pochodzące od pszczół tj. miód, wosk, mleczko pszczele oraz kit pszczeli. Mogły przymierzyć branżowe ubranie i poczuć się jak prawdziwy pszczelarz. Dowiedziały się też wielu ciekawostek, że pszczoła żądli tylko w obronie własnej i niestety, jeśli tak się stanie to umiera. Jad pszczeli może powodować obrzęk, ale jest niebezpieczny tylko dla osób uczulonych.
Największą atrakcją były żywe pszczoły zamknięte w szklanym ulu. To tak jakby włożyć głowę do ula, ale nie radzę tego robić! I co ciekawe - mogły zobaczyć na własne oczy, że pszczoły zimą nie śpią!
Spotkanie zakończyło się profesjonalną sesją fotograficzną w iście pszczelarskim klimacie.