Wróć do listy

104. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

24 listopada w naszym przedszkolu dominowały dwie barwy: biała i czerwona. W tym dniu odbyła się uroczystość z okazji 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Grupa Pszczółki zaprosiła całą społeczność przedszkola, rodziców, młodszych kolegów ze żłobka z wychowawcami i panią dyrektor Katarzynę Kalińską - Lange. Swoją obecnością zaszczycili nas również: pani Maria Wodzyńska Kierownik Samodzielnego Referatu Edukacji Urzędu Miejskiego, pani Maria Korbal Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Pułtusku, pani Joanna Sobocińska kierownik Biblioteki Pedagogicznej filia w Pułtusku, grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty i młodzież z I LO CN-B im. 13 Pułku Piechoty.

Zebranych powitała dyrektor placówki pani Katarzyna Przewłocka. Przedszkolaki zaprezentowały patriotyczny program artystyczny, Oliwia Fijałkowska z kl. III I LO CN-B zaśpiewała dwie pieśni patriotyczne „Przybyli ułani pod okienko” i „Pierwsza Brygada”. Część artystyczna zakończyła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Na zakończenie pani dyrektor nawiązała do dzisiejszej daty, która wiąże się z tragicznymi wydarzeniami u naszych wschodnich sąsiadów. Właśnie 24 lutego 2022r. Rosja napadła na Ukrainę, dziś mija 9-ty miesiąc walki narodu ukraińskiego o wolność swojej Ojczyzny. Wolontariuszka Anastazja i dzieci pochodzące z Ukrainy, które uczęszczają do naszego przedszkola odśpiewały hymn swojego kraju.

Tak wzruszające wydarzenie uświetnił tort, który zrobiła dla dzieci, gości i rodziców pani Ewelina Gołębiewska. Oczywiście tort był ozdobiony naszymi barwami narodowymi.