Wróć do listy

Wizyta Elfów - pomocników Świętego Mikołaja

10 grudnia do naszego przedszkola zawitały Elfy – pomocnicy Świętego Mikołaja. Każda grupa gości u siebie swojego Elfa. Zadaniem naszego gościa jest obserwacja zachowania dzieci. Kiedy tylko wszystkie dzieci opuszczają przedszkole, Elf udaje się na biegun północny do Świętego Mikołaja i zdaje mu szczegółowy raport. Mikołaj decyduje potem, które przedszkolaki były grzeczne i zasługują na prezenty pod choinkę. Elf codziennie zmienia miejsce swojej obserwacji, a gdy zostaje sam zaczyna żyć swoim życiem. Rano widzimy efekty jego psikusów. Elf czasami lubi porozrzucać zabawki, innym razem może wspiąć się na szafkę lub narysować coś ciekawego dla dzieci.
Historia Elfa została opisana przez Carol  Aebersold i jej córkę w książce pt. „The Elf on the Shelf” („Elf na półce”). W 2013 roku książka w USA była na pierwszym miejscu bestsellerów i wkrótce dotarła do Europy. W naszym przedszkolu  poznaliśmy ją dzięki naszej wolontariuszce Anaïs Cussonnet. Dnia 23 grudnia pożegnaliśmy nasze Elfy. Do zobaczenia za rok!