Przygoda z Koziołkiem Matołkiem

We wrześniu dzieci z grupy Pszczółki rozpoczęły swój udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Idź ty lepiej, koziołeczku szukać swego Pacanowa”, pod patronatem Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

W ramach projektu dzieci poznały postać Kornela Makuszyńskiego, autora książki pt. „Przygody Koziołka Matołka” oraz ilustratora Pana Mariana Walentynowicza.

Na każdy miesiąc grupa otrzymuje zadania do wykonania w przedszkolu.
We wrześniu Pszczółki poznały piosenkę o Koziołku Matołku. Dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie podczas rozwiązywania rebusów i zagadek. Wykonały plakat zapraszający do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, wysłały kartkę z życzeniami na której przedstawiły naszą grupę.

W październiku razem z Koziołkiem Matołkiem i kucharką panią Kasią kisiły kapustę. Najpierw poznały zasady prawidłowego kiszenia kapusty a potem w ruch poszły tarki i inne narzędzia potrzebne do wykonania zadania.
Przedszkolaki uczestniczyły również w sesji zdjęciowej z Koziołkiem Matołkiem, który otrzymaliśmy od pani Ewy Sadowskiej, Mamy Alanka. Postać Koziołka Matołka jest ozdobą naszego kącika i stał się ulubieńcem naszej grupy.

Pani Ewie serdecznie dziękujemy za wspaniały prezent.